wtorek, 18 lipca 2017

Seria DIMILY- Estelle Maskame

Cześć, dziś tylko kilka słów o książce, którą przeczytałam jeszcze przed wyjazdem. Na wstępie zdradzę, że pokochałam całą serię. Wróciłam z wakacji i nadal nie potrafię napisać jej recenzji. W mojej głowie jest jeden wielki chaos. Jedno jest pewne to moja ulubiona pozycja wśród ostatnio przeczytanych książek. Zdecydowanie moje klimaty, sprawdźcie czy i Wam ma szansę się spodobać.

 

"Czy wspominałam, że Cię kocham?"- Estelle Maskame

Tytuł: Czy wspominałam, że Cię kocham?
Oryginalny tytuł: Did I Mention I Love You?
Autor: Estelle Maskame
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 21.10.2015
Liczba stron: 408
Seria: DIMILY (tom 1)
Kategoria: literatura młodzieżowa
Opis: Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i… łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane!
Ale jak powstrzymać uczucia, których nie da się opanować?


 "Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?"- Estelle MaskameTytuł: Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?
Oryginalny tytuł: Did I Mention I Need You?
Autor: Estelle Maskame
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 2.03.2016
Liczba stron: 360
Seria: DIMILY (tom 2)
Kategoria: literatura młodzieżowa
Opis: Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji? 

"Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?"- Estelle Maskame


Tytuł: Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?
Oryginalny tytuł: Did I Mention I Miss You?
Autor: Estelle Maskame
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 26.10.2016
Liczba stron: 330
Seria: DIMILY (tom 3)
Kategoria: literatura młodzieżowa
Opis: Eden i Tyler po raz ostatni widzieli się rok temu. W Nowym Jorku wiele się między nimi wydarzyło, a ich płomienny romans zakończył się rodzinną awanturą. I wtedy Tyler zniknął.
Eden sama musiała stawić czoła wściekłej rodzinie, żyć z etykietką niemoralnej pannicy w oczach bliskich i całego Santa Monica, a później z trudem przyjąć do wiadomości, że pomiędzy nią i Tylerem wszystko skończone. Aż w końcu cała miłość, jaką czuła,
wyparowała. Zamiast niej pojawił się gniew.
Gdy Tyler znów pojawia się na horyzoncie, nic nie jest takie jak dawniej. Czy Eden mu wybaczy? Czy dla niej i Tylera jest jeszcze w ogóle jakaś szansa? Czy ich rodzina się ostatecznie nie rozpadnie?


Etyka, moralność to cnoty, które otaczają nas na co dzień. Oczekuje się od nas moralnego zachowania. Zastanawiamy się, czy to czy tamto jest zgodne z szeroko rozumianymi zasadami współżycia społecznego. Staramy się zachowywać tak jak oczekują od nas inni. A co kiedy nie spełniamy tych oczekiwań? Co kiedy robimy coś, co reszta uważa za niestosowne? I co jeśli to nas uszczęśliwi? Co w przypadku, gdy nasze życiowe szczęście nie współgra z opinią społeczną? Rezygnować z własnego dobra i zaspokoić oczekiwania innych czy wręcz przeciwnie płynąć pod prąd?
Przed tym wyborem stają Eden i Taylor, bohaterowie serii DIMILY. Przyrodnie rodzeństwo, które zakochało się w sobie i życia bez siebie nie widzi. 
Autorka podjęła trudny temat i zastanawiałam się jak poradzi sobie z jego poprowadzeniem. Nie zawiodłam się, bo Estelle Maskame dała sobie świetnie radę. Pokazała jak na tak niecodzienne zjawisko reaguje nie tylko najbliższe otoczenie, rodzina, sąsiedzi, ale też jak odbierają to główni zainteresowani. Przedstawiła wszystkie uczucia, które towarzyszyły Eden i Taylorowi. 

Kreacja bohaterów wpasowała się w moje gusta. Zarówno Eden jak i Taylora pokochałam od pierwszych stron powieści. Z każdym kolejnym tomem zżywałam się z nimi coraz bardziej. Ostatecznie ciężko było mi się z nimi pożegnać i nie mogłam się pogodzić z tym, że to koniec naszej wspólnej przygody. Wszystko przeżywałam razem z nimi. W Taylorze chyba sama się podkochiwałam. W końcu to taki słodki bad boy, a ja ich uwielbiam. No a jak zrobił sobie tatuaż to już w ogóle stał się moim ideałem. 
To romans, ale wbrew pozorom w tej książce dużo się dzieje. Szczerze nie spodziewałam się takiego biegu wydarzeń a to duży plus, bo raczej w tym gatunku łatwo przewidzieć dalsze losy bohaterów.  
Nie wiem, co jeszcze mogę powiedzieć, bo to cudowna powieść. Ja ją pokochałam i nie potrafię jej obiektywnie ocenić. Nie zauważam w niej wad. Ktoś może powiedzieć, że jest ona przesłodzona. Dla mnie jest idealna. Obecnie ta seria trafia do mojej topki i staje się jedną z moich ulubionych pozycji. Dodam, że na wakacje jest idealna. Nic tylko ją brać i czytać. Polecam!

Znacie? Czytaliście?